Tarımsal ürünlerin sıfır israf prensibi ile işlenmesine yönelik olarak, «Kriyojenik Dondurma» (azot ile dondurma), «Freeze-Drying» ve «Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon» sistemlerinin her üçünün entegre ve ayrı ayrı çalışabildiği dünyada sayılı tesislerdendir.

Mersin’in Silifke ilçesinde organize sanayi bölgesinde 30 dönüm arazi üzerinde kurulu yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip tesisimizde kriyojenik dondurarak kurutulmuş (Cryogenically Freeze Dried) meyve, sebze ve yemek üretimi gerçekleştirilmektedir.  Fabrika altyapısında bulunan süperkritik karbondioksit ekstraksiyon sistemi ile sağlığa faydalı olan biyoaktif maddelerin saflaştırılmasına yönelik üretimler gerçekleştirilmektedir.

Fabrikamız BRCGS+ (Gıda Güvenliği), FSSC 22000 (Gıda Güvenliği), FDA, Helal ve Kosher belgelerine sahiptir. Amerika ve Japonya başta olmak üzere dünya geneline ihracat gerçekleştirerek katma değerli ürünlerimiz ile ülkemize katkı sağlamaktayız.


Tarihçemiz

2020
2021
2022
2023
2024

Yönetim Kurulumuz

MEHMET LEVENT ATALAY
Yönetim Kurulu Başkanı

1968 yılı Adapazarı doğumludur. Otomotiv, Gıda İthalatı, Lojistik ve Restoran İşletmeciliği gibi sektörlerde ticari faaliyetler yürütmüş ve yürütmektedir.

 

ALİ TEZÖLMEZ
Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

1966 yılı Adana doğumludur. 1984 yılında Anadolu Lisesi eğitimini tamamladıktan sonra; University of Maryland College Park’ta Finans Bölümünü tamamladı ve yine University of Maryland College Park’ta İşletme mastırı yaptı. Ayrıca Cornell Üniversitesinde Tarımsal Ekonomi üzerine bir dönem eğitim aldı. Gıda pazarlama ve dış ticaret, yenilenebilir enerji ve tarımsal faaliyet yatırımları bulunmaktadır. Bu şirketlerin yanı sıra ABD’de start up’lara yatırımlar yapmıştır. Aynı zamanda Vietnam Fahri Konsolosudur.

 


Faaliyet Alanlarımız

Gıda Sektörü
Dondurarak Kurutulmuş Meyve

Gıda Sektörü
Dondurarak Kurutulmuş Yemek

Gıda Sektörü
Gıda Takviyesi
Fonksiyonel Gıda

Sağlık Sektörü
İlaç Hammadesi

Kimya Sektörü
Yüksek Saflıkta Standart Madde

Kozmetik Sektörü
Kozmetik Ürün Hammaddesi


Değerlerimiz

Yenilikçi, Sorumluluk Sahibi, Güvenilir

Güvenilir, dürüst ve sorumluluk sahibi bireylerden oluşan ekibimizle insanlığın hizmetindeyiz. Ülkemize, toplumumuza, dünyaya ve gelecek nesillere değer katmak için çalışıyoruz.

Vizyonumuz; stratejik öneme sahip ürünlerimizle insanlığa fayda üreterek sektöründe dünyanın ilk 10 firması arasında yer almaktır.